Prawie 2 mln zł dla Powiatu Kłobuckiego

17 Kwiecień 2018

Sukcesem zakończyły się starania władz Powiatu Kłobuckiego o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. W poniedziałek 16 kwietnia 2018 r. Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura odebrał z rąk Wojewody Śląskiego promesę na kwotę 1.961.000 zł na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2020 S relacji Wilkowiecko-Kłobuck w km 0+100 do 0+500, 2+600 do 3+150, 3+850do 4+900. Środki otrzymane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji stanowią do 80% wartości zadania. W ramach zadania wyremontowany zostanie odcinek drogi o relacji Kłobuck - Wilkowiecko. Zakres prac obejmuje frezowanie i wymianę nawierzchni oraz przebudowę i odtworzenie poboczy wraz z rowami.