do góry
Strona główna Aktualności

Powiat Kłobucki na antenie telewizji Katowice

14 Sierpień 2017
kategoria:
Aktualności

W sobotę i niedzielę 12-13 sierpnia, na stadionie sportowym K.S. Sokół we Wręczycy Wielkiej, odbyła się finałowa gala, drugiej edycji projektu pn. „Powiat Kłobucki – tu żyje się bezpiecznie”.

Celem projektu jest kreowanie postaw służących poprawie standardów bezpieczeństwa w codziennym życiu mieszkańców powiatu oraz prozdrowotnych. Drugi już rok, projekt wg własnego pomysłu i opracowania, zrealizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

W bieżącym roku we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Kłobucku oraz ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim, z ramienia którego Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Stanisław Dąbrowa, objął nad nim patronat.

Do udziału w projekcie, służby powiatowe zaprosiły lokalne organizacje Kół Gospodyń Wiejskich, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wręczycy Wielkiej, a także seniorów z działających w powiecie organizacji kombatanckich, emeryckich oraz ze Stowarzyszenia Górników. Swój punkt informacyjny, tradycyjnie miało także Śląskie Centrum Chorób Serca.

Na żywy i bogaty w atrakcje, dwudniowy festyn złożyły się m.in.: turniej piłkarski o Puchar Starosty dla chłopców z pierwszych klas szkół podstawowych, miasteczko ruchu drogowego wraz z ciekawymi symulatorami, zorganizowane przez kłobuckich policjantów, pokazy kulinarne urządzone przez panie z KGW oraz pokazy sprzętu strażackiego lokalnych jednostek OSP.

Pośród imprez towarzyszących, uczestnicy mogli wybrać  koncerty zespołu Sami lub Abba Cover Band, występ Kabaretu Kopydłów, pokazy gastronomiczne połączone ze wspólnym grillowaniem oraz degustacją wyrobów w ramach promocji mięsa wieprzowego. W sobotę, na zakończenie pierwszego dnia festynu, odbył się także pokaz ogni sztucznych, a w niedzielę sporą atrakcją, okazała się wizyta motocyklistów z klubów Dragon Kłobuck oraz Harley Davidson Club z Wrocławia oraz prezentacja ich maszyn.

W sobotę, 12 sierpnia festyn znalazł się także, w realizowanym „na żywo” przez ośrodek Telewizji Polskiej w Katowicach, programie „Studio 3 na lato”. Sponsorem programu wspólnie z Powiatem Kłobuckim były firmy „Pod Grzybkiem” z Zawad oraz „Jamar” z Albertowa. W programie, który jest dostępny pod internetowym adresem:  http://katowice.tvp.pl/33584235/12082017 Powiat promował m.in.: swoje stypendystki Olgę Tukaj, Natalię Ochmańską oraz Natalię Pabiś, panie z powiatowych KGW z Przewodniczącą Rady Powiatowej Janiną Koślik i Barbarą Kała Przewodniczącą koła KGW we Wręczycy Wielkiej, które na żywo przygotowywały regionalne potrawy, lokalny zespół śpiewaczy KGW „Wręczynki” oraz zasłużonych seniorów - działaczy społecznych, emerytów i górników: Zygmunta Wierusa, Franciszka Ochmańskiego, Zdzisława Majchrzaka oraz najstarszego bodaj mieszkańca naszego powiatu, liczącego sobie 103 lata - Józefa Węgla z Bieżenia. Pakiet informacji o Powiecie Kłobuckim i naszym regionie przedstawił widzom, w rozmowie na żywo z reporterami prowadzącymi program – Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

Dwudniowy festyn, przy zabawie promujący bezpieczeństwo mieszkańców oraz świadome postawy prozdrowotne w życiu codziennym, miał olbrzymią widownię. To zainteresowanie mieszkańców i wynikająca z niego imponująca frekwencja, nakazuje organizatorom, podjąć przygotowania do następnej edycji projektu.

 

Powiat Kłobucki - tu żyje się bezpiecznie (Dzień 1)

14 sierpień 2017 26 zdjęć