do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Powiat Kłobucki inwestuje w ochronę środowiska naturalnego

07 Lipiec 2021
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall podpisali w dniu 6 lipca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku, umowę na wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku, należącego do  Obwodu Drogowego nr 2 w Przystajni.

Inwestycja w tej placówce Powiatowego Zarządu Dróg, zostanie sfinansowana środkami z Unii Europejskiej, pozyskanymi przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku na projekt, pod nazwą „Ograniczenie niskiej emisji w Powiecie Kłobuckim”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zgodnie z umową zadanie obejmuje m.in. wymianę źródła ciepła i instalacji c.o. oraz zamontowanie instalacji fotowoltaicznej a prace maja potrwać 4 miesiące. Starostwo pozyskało na ten cel dotację w kwocie 717 072 zł. Ze środków własnych, Powiat Kłobucki przeznaczy na zadanie kwotę 298.685 zł.

Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Remontowo-Budowlane DEKOR Marek Lipiński z Przystajni. Umowę ze strony wykonawcy podpisał właściciel firmy.

Powiat Kłobucki inwestuje w ochronę środowiska naturalnego

7 lipiec 2021 2 zdjęć