do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Maturzyści z Powiatu Kłobuckiego po raz kolejny w czołówce!

06 Lipiec 2021
kategoria:
Aktualności

Brawa należą się tegorocznym maturzystom z POWIATU KŁOBUCKIEGO!

Tegoroczne wyniki matur uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym dają jednoznaczne świadectwo - nasze szkoły kształcą swoich uczniów na bardzo dobrym poziomie.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała w poniedziałek 5 lipca wyniki egzaminu maturalnego. Powiat Kłobucki po raz kolejny znalazł się w czołówce. Do egzaminów przystąpiło 195 tegorocznych absolwentów. Zdawalność egzaminu maturalnego w sesji majowej w Powiecie Kłobuckim wyniosła 75,38%. Według danych OKE w Jaworznie, które uwzględniają również wyniki 3 osób, które w poprzednim roku nie przystępowały do egzaminu maturalnego, średnia wyniosła 74%, dając piąte miejsce wśród 36 powiatów i miast na prawach powiatu w województwie śląskim. Duża liczba uczniów uprawnionych do poprawy w sesji sierpniowej, daje szansę na podwyższenie ostatecznego wyniku zdawalności.

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się m. in.: Powiat Myszkowski z wynikiem 59%, Powiat Częstochowski z wynikiem 47%, Powiat Gliwicki z wynikiem 70 %, czy miasta Bytom – 68%, Sosnowiec 67%.

Jesteśmy bardzo dumni z uczniów i zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli, gdyż pomimo trudności w nauce spowodowanych pandemią wirusa COVID-19, jest to sukces i zasługa obu stron.