ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Powiat Kłobucki gościł delegację z Hassberge

28 Sierpień 2019

W dniach 24-27 sierpnia, przebywała w naszym powiecie delegacja z zaprzyjaźnionego, bawarskiego powiatu Hassberge, z tamtejszym Starostą - Wilhelmem Schneiderem na czele.

Podczas pobytu, liczna, bo składająca się z 9 osób, grupa gości z Bawarii uczestniczyła  w dożynkach powiatowo-gminnych w Pankach, odwiedziła nasz Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku, gdzie została im zaprezentowana pracownia CNC, a Starostowie Powiatów Henryk Kiepura i W. Schneider podpisali w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Zbigniewa Pilśniaka, Wicestarosty Zdzisławy Kall, Członków Zarządu Powiatu: Macieja Biernackiego i Józefa Boreckiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Mieczysława Szewczyka umowę o Współpracy.

Goście z Niemiec wzięli także udział w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe dla uhonorowania powiatowych szkół średnich: ich dyrekcji, nauczycieli i uczniów, za osiągniecie najlepszych wyników matur w Województwie Śląskim, które w rankingu ogólnokrajowym uplasowały nasz Powiat w ścisłej czołówce powiatów w Polsce. W trakcie wizyty delegacja z Hassberge podkreśliła wysoką wagę, jaką ich samorząd przywiązuje do współpracy z Powiatem Kłobuckim. Potwierdziła też najbliższe ustalenia dotyczące wyjazdu do Hassfurtu we wrześniu i grudniu b.r. kolejnych grup uczniów z Zespołu Szkół nr 2 wraz z opiekunami.