do góry
ikona25 lutego 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Kłobucku.
Strona główna Aktualności

Powiat Kłobucki dla niepełnosprawnych

13 Lipiec 2018
kategoria:
Aktualności
 

Ważne i pilne potrzeby życiowe, zgłaszane przez rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w naszym powiecie, stały się inspiracją dla samorządu powiatowego oraz wyspecjalizowanej w zakresie spraw niepełnosprawnych jednostki: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, do uruchomienia działalności nowego typu placówki - Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce.

Umowę powierzającą prowadzenie tej placówki Śląskiemu Oddziałowi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, podpisano w siedzibie Starostwa Powiatowego w dniu 13 lipca 2018 r.

W myśl umowy, zawartej na pierwszy próbny okres, tj. do końca bieżącego roku, TPD będzie prowadziło przez pięć dni w tygodniu, w sąsiedztwie działających już 11 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hutce, klub dziennego pobytu, przeznaczony w godzinach 8-13, dla osób z niepełnosprawnościami wykluczającymi ich udział w WTZ.

Umowę podpisywali Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak oraz ze strony TPD Jan Wiesiołek. Obecni byli przedstawiciele PCPR z Dyrektorem Tomaszem Sobisiem.