do góry
ikona25 lutego 2019 roku (poniedziałek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Kłobucku.
Strona główna Aktualności

Powiat inwestuje w nowoczesne rozwiązania energetyczne

13 Lipiec 2018
kategoria:
Aktualności
 

W Zespole Szkół nr 1 na kłobuckim Zagórzu została podpisana w dniu 13 lipca umowa, w myśl której w szkole, zostanie zmodernizowany system centralnego ogrzewania.

Umowę z Powiatem Kłobuckim, zlecającym zadanie wymiany źródła ciepła wraz z gruntowną modernizacją sieci przesyłowej podpisała firma ECO-TEAM z Częstochowy. Piec zainstalowany w ramach prac o wartości 1 291 413,90 zł, które mają zakończyć się w październiku b.r. ma być nowocześniejszy i bardziej sprawny. Będzie także przystosowany do spalania biomasy. Ten fakt oraz planowana większa wydajność i sprawność oddawanego systemu, mają w rezultacie  pozwolić na znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania budynków największej szkoły średniej w Kłobucku.

Ze strony Powiatu Kłobuckiego, umowę z wykonawcą prac, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego  podpisali: Henryk Kiepura Starosta Kłobucki oraz Krzysztof Nowak Członek Zarządu Powiatu. Ze strony wykonawcy, podpis złożyła Aleksandra Olas – Dyrektor techniczny ECO TEAM z Częstochowy. Przy podpisaniu kontraktu obecni byli przedstawiciele ZS nr 1:  Dyrektor Anna Nowicka oraz Wicedyrektor ds. technicznych Mirosław Cebula.