do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.
Strona główna Aktualności

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

02 Lipiec 2024
kategoria:
Aktualności

W dniu 1 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Kłobucku zostało zwołane posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku ze zdarzeniami kryzysowymi, które zaistniały na terenie powiatu kłobuckiego w dniach 27 i 30 czerwca br.

Na spotkaniu omówiono podjęte działania przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, Ochotnicze Straż Pożarne z terenu powiatu kłobuckiego, Komendę Powiatową Policji w Kłobucku, Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku i inne służby w związku z dużą ilością zdarzeń w tych dniach podczas, których w wyniku silnych wichur i opadów deszczu zostały zerwane bądź uszkodzone dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych, powalone drzewa, zerwane linie w wyniku złamanych słupów energetycznych, zerwane trakcje PKP, gdzie z pociągu ewakuowano ok. 120 osób, powalone drzewa na samochody i inne uszkodzenia. Ponadto dostarczano agregaty prądotwórcze do osób znajdujących się pod respiratorami i aparatami tlenowymi w warunkach domowych.

Omówiono proces prawidłowej komunikacji, właściwej wymiany informacji oraz poprawy łączności między służbami w trakcie takich zdarzeń oraz usuwanie skutków tych zdarzeń.