do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Pierwszy Konwent Powiatów Województwa Śląskiego w nowej kadencji samorządów

09 Styczeń 2019
kategoria:
Aktualności
 

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura wziął udział, w pierwszym w tym roku i pierwszym po ostatnich wyborach samorządowych, Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego. Został on zorganizowany z inicjatywy Starosty Bielskiego - Andrzeja Płonki, w dniu 7 stycznia br. w gminie Bestwina.

Na  zaproszenie organizatora, stawiając się na konwencie, odpowiedziało 15 starostów z naszego województwa. Najważniejszym punktem porządku obrad konwentu był wybór przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących Konwentu VI kadencji. Stosowną uchwałą, funkcje przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego, ponownie powierzono Staroście Bielskiemu. Uzyskał on także rekomendacje reprezentanta województwa śląskiego do Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Na wiceprzewodniczących konwentu wybrano: Starostę Kłobuckiego Henryka Kiepurę, Starostę Bieruńsko-lędzińskiego Bernarda Bednorza oraz Starostę Wodzisławskiego Leszka Bizonia.

Wszyscy starostowie wyrazili chęć uczestnictwa w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Do zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów delegowani zostali: Starosta Bieruńsko-lędziński B.Bednorz oraz Starosta Mikołowski Mirosław Duży. W pracach Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Konwent będą reprezentować: Starosta Bieruńsko-lędziński B.Bednorz oraz Starosta Pszczyński Barbara Bandoła.   

W trakcie obrad Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego i aktualny Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich - A.Płonka przedstawił sprawozdanie z działalności ZPP w 2018 r. W dyskusji o sprawach bieżących, starostowie uznali że najtrudniejszym wyzwaniem, które stoi przed powiatami jest finansowanie szpitali.