do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Oficjalne oddanie do użytku nowego ambulansu w Kłobucku

10 Luty 2017
kategoria:
Aktualności

W dniu 10 lutego, dokonano oficjalnego przekazania niedawno zakupionego ambulansu dla pogotowia ratunkowego działającego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłobucku.

W uroczystym przekazaniu uczestniczyli m.in.: Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Starosta Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Maciej Biernacki, członkowie Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak, Józef Borecki i Tomasz Majchrowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Maciej Zielonka oraz przedstawiciele kłobuckiego ZOZ na czele z dyrektor Joanną Maruszczyk.

Karetka marki Mercedes, została zakupiona dzięki środkom pochodzącym z dotacji Wojewody Śląskiego i Powiatu Kłobuckiego oraz z własnych funduszy ZOZ w Kłobucku. Dzięki zainstalowaniu wysokospecjalistycznemu wyposażeniu, wchodzący już oficjalnie do eksploatacji samochód, podniesie poziom pomocy doraźnej i opieki medycznej wszystkich potrzebujących pacjentów z naszego  powiatu. W pierwszym rzędzie pozwoli naszym zespołom ratownictwa medycznego, na bardziej efektywne leczenie i monitorowanie chorych podczas ich przewozu.