do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

„Mini ogrody - Ptasi ogród w Krzepicach”

10 Luty 2017
kategoria:
Aktualności

Powiat Kłobucki otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w kwocie 8 000,00 zł na realizację zadania pn.: „Mini ogrody – Ptasi ogród w Krzepicach”.

Ogólna wartość projektu to 10 002,10 zł. Przyznana dotacja ma być przeznaczona na zakup 706 sztuk roślin do nasadzeń oraz 60 sztuk tabliczek z nazwami gatunkowymi.

Przy ocenie wniosków komisja konkursowa wnikliwie badała koncepcję wykorzystania planowanych mini ogrodów i mini arboretów do prowadzenia edukacji ekologicznej, w tym metody pielęgnacji i kontroli kondycji roślin. Istotnym kryterium wyboru była także różnorodność asortymentu roślin planowanych do nasadzeń.

Projekt ma za zadanie uwzględnić potrzeby ekologiczne uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół w Krzepicach. Pozwoli on poszerzyć wiedzę ekologiczną uczniów i zapewni im właściwe zaplecze dydaktyczne. Mini ogrody zostaną wykorzystane do prowadzenia zajęć przyrodniczych, jak i dodatkowych lekcji z młodzieżą. Zasoby mini ogrodów wykorzystane zostaną również w czasie obchodów Dni Ziemi.

Głównym celem zadania  jest przygotowanie i przeprowadzenie interdyscyplinarnych zajęć o tematyce ekologicznej. Wartością dodaną lekcji będzie wzrost świadomości ekologicznej młodzieży oraz zwiększenie motywacji do dalszego doskonalenia wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Z ogrodów będą mogli korzystać nauczyciele pobliskiego przedszkola wraz ze swoimi podopiecznymi.

Pierwsze działania ruszą z początkiem marca tego roku i mamy ogromną nadzieję, że już w niedługim czasie dzięki założeniu trzech mini ogrodów w Krzepicach znacznie wzrośnie bioróżnorodność wokół szkoły.