Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Kłobucku

06 Maj 2019

3 maja, w Kłobucku uroczyście obchodziliśmy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Uroczystości rozpoczęła msza święta za Ojczyznę, odprawiona w Kościele pw. Św. Marcina. Po mszy złożono kwiaty pod kłobuckimi pomnikami Józefa Piłsudskiego, Matki Polki oraz Władysława Sebyły.

W obchodach uczestniczyli mieszkańcy, a także delegacje lokalnych organizacji, w tym m.in. kombatantów, urzędów, instytucji oraz młodzieży szkolnej. Samorząd Powiatu Kłobuckiego reprezentowali na obchodach Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Zdzisława Kall i Członek Zarządu Powiatu Maciej Biernacki.