Rocznica Konstytucji 3 Maja - Starosta Kłobucki na spotkaniu z Prezydentem RP

06 Maj 2019

Na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki, Starosta Kłobucki, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Śląskiego, Henryk Kiepura uczestniczył w spotkaniu z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałkowie Senatu i Sejmu, premier, ministrowe oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Konstytucja 3 Maja, to druga konstytucja na świecie uchwalona na w nowożytnych czasach. To wielki dokument,  będący  wyrazem nowoczesnego myślenia i troski o państwo i wspólnotę, która tworzyło.