ikonaInformujemy, że w dniach 17-20 sierpnia (piątek i poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Kłobucku będzie pracować w godzinach od 6:30 do 14:30. Nie dotyczy Wydziału Komunikacji i Transportu).ikonaNABÓR DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Nowa placówka dla niepełnosprawnych

17 Lipiec 2018

W poniedziałek 16 lipca zainaugurowano działalność Klubu dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych. To kolejne zadanie z obszaru spraw społecznych, którego finansowania i współorganizacji podjął się samorząd Powiatu Kłobuckiego.

Na mocy umowy podpisanej przez Starostę Henryka Kiepurę i Krzysztofa Nowaka Członka Zarządu z Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Janem Wiesiołkiem placówka jest prowadzona przez TPD, a finansowana ze środków Powiatu Kłobuckiego. Zapotrzebowanie społeczne na tego rodzaju placówkę spotkało się z pełną akceptacją Rady i Zarządu Powiatu Kłobuckiego. W uroczystej inauguracji placówki obok podopiecznych i ich rodziców udział wzięli m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Członek Zarządu Krzysztof Nowak, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej Rady Powiatu Aneta Kiepura, radni Rady Powiatu Wacław Kmieć i Zdzisława Kall, kierownik WTZ w Hutce Tomasz Szymański, dyrektor PCPR Tomasz Sobiś i dyrektor GOPS we Wręczycy Wielkiej Janina Kluba.