ikonaInformujemy, że w dniach 17-20 sierpnia (piątek i poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Kłobucku będzie pracować w godzinach od 6:30 do 14:30. Nie dotyczy Wydziału Komunikacji i Transportu).ikonaNABÓR DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

16 Lipiec 2018

Na cmentarzu w Białej na grobie żołnierzy Batalionów Chłopskich Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak wraz z delegacją złożyli wieniec kwiatów oddając hołd poległym za Ojczyznę.
Ustawą Sejmową 12 lipca został świętem państwowym Dniem Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, ustawę przygotowaną przez Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego przyjęto głosowaniem wszystkich stronnictw zasiadających w Sejmie RP. W uroczystości wzięli także udział Maciej Biernacki Wicestarosta, Wiesław Ściebura radny Rady Miejskiej w Kłobucku, Zygmunt Bełtowski radny Rady Miejskiej w Kłobucku, a także Władysław Owczarek wieloletni radny Rady Powiatu, Jerzy Szaflik i Jacek Szaflik.

Pamiętamy. Chwała bohaterom.