do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Narada w Starostwie

21 Lipiec 2021
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura zorganizował w dniu 21 lipca br. naradę w Kłobucku, w której uczestniczyli wójtowie, burmistrzowie bądź przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu kłobuckiego.

Jedną z głównych przyczyn zorganizowania narady, była prośba dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach - Aurelii Hetmańskiej, związana z trwającym spisem  powszechnym. Uczestnicząca w naradzie dyrektor US w Katowicach, zachęcała przedstawicieli samorządów gminnych do mobilizowania mieszkańców, do udziału w obligatoryjnym dla wszystkich spisie, który trwa jeszcze tylko dwa miesiące tj. do końca września br. Tymczasem, aktualnie zrealizowany spis obejmuje w naszym powiecie od 31% mieszkańców w gminie Miedźno do 71% mieszkańców w gminie Opatów. Za  brak udziału w spisie grozi kara grzywny do 5 tys. zł. a brak zaufania do instytucji państwa, nie zwalnia nikogo z tych nieprzyjemnych konsekwencji.

Podczas narady, ustalono także, że w związku z coraz częściej występującymi, ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, wszystkie gminy, wzmocnią zasoby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, do ewentualnego użytku i pomocy mieszkańcom powiatu w takich  sytuacjach.      

Razem ze Starostą w naradzie uczestniczyli w naradzie Maciej Biernacki – Członek Zarządu Powiatu, Sylwia Tronina – Sekretarz Powiatu, Katarzyna Kurowska – Skarbnik oraz Andrzej Wystalski – Naczelnik Wydziału SOK Starostwa.