do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Narada w Starostwie Powiatowym

28 Luty 2017
kategoria:
Aktualności

W poniedziałek 27 lutego, w Starostwie Powiatowym w Kłobucku odbyła się narada dotycząca ewentualnych zagrożeń, wynikających z rozszerzającego się w Polsce obszaru zagrożenia wirusem grypy ptaków.

Niegroźny dla ludzi wirus tej grypy zagraża hodowlom drobiu. W ostatnim czasie, nowe ogniska tej choroby zostały zlokalizowane w okolicach Zawiercia oraz w powiecie cieszyńskim.

W naradzie zwołanej przez Starostę Kłobuckiego - Henryka Kiepurę uczestniczyli: Komendant Powiatowy Policji insp. Dariusz Atłasik, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Robert Ladra, Powiatowy Inspektor Weterynarii Janusz Związek, naczelnicy Starostwa Powiatowego – Marian Szyiński i Andrzej Kaczmarek oraz lekarz wet. Andrzej Sosnowski z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

Uczestnicy zapoznali się z planami działań na wypadek wystąpienia ogniska tej choroby, w naszym powiecie oraz dokonano analizy sił i środków niezbędnych do właściwej reakcji wszystkich zaangażowanych, powiatowych służb.

Narada w Starostwie Powiatowym

28 luty 2017 2 zdjęć