do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Matura 2019 - sukces uczniów z Powiatu Kłobuckiego

05 Lipiec 2019
kategoria:
Aktualności

Dzięki uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłobucki, odnieśliśmy w bieżącym roku ogromny sukces. Brawa i gratulacje należą się tegorocznym maturzystom z naszego powiatu oraz ich nauczycielom.

Ogłoszone w czwartek, 4 lipca przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie, wyniki matur, to dowód, że szkoły powiatowe kształcą swoich uczniów na najwyższym poziomie. Zgodnie z wynikami podanymi przez OKE, uczniowie z naszych szkół osiągnęli najlepszy wynik w województwie śląskim.  
          
Do egzaminów przystąpiło 239 uczniów a zdawalność egzaminu maturalnego, w sesji majowej w szkołach powiatu wyniosła 91.21%, dając Powiatowi Kłobuckiemu pierwsze miejsce w stawce 36 powiatów i miast na prawach powiatu, w województwie śląskim.
Wynik ten przewyższa o 10.71 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 80.50%. Przewodzimy również stawce, biorąc pod uwagę wyniki w poszczególnych typach szkół. Nasze licea ogólnokształcące osiągnęły wynik na poziomie 92.02%, tym samym przewyższając o prawie 6 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 86.40%. Absolwenci techników z wynikiem zdawalności na poziomie 89.47%  byli lepsi o prawie 19 punktów procentowych od średniej krajowej, wynoszącej 70.50%. Wygląda na to, że przewaga i rekordowy wynik staną się udziałem naszych uczniów i szkół, również po sesji sierpniowej.         

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się: Powiat Lubliniecki z wynikiem 86.93%, Miasto Częstochowa z wynikiem 80.10%, Powiat Myszkowski z wynikiem 68.89% oraz Powiat Częstochowski z wynikiem 53.23%. Jesteśmy bardzo dumni zarówno z uczniów, nauczycieli jak i dyrekcji szkół, a ten sukces, to inwestycja w przyszłość.

Serdeczne gratulacje! Pracujemy dla Was!