ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Marszałek i Starosta w Gminie Opatów

20 Lipiec 2018

Budowa kanalizacji w Iwanowicach Dużych to inwestycja realizowana przez gminę Opatów ze środków własnych oraz z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego (w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych) o wartości około 6 milionów złotych. Na zaproszenie Starosty Henryka Kiepury w Powiecie Kłobuckim gościli przedstawiciele władz samorządowych Województwa Śląskiego, Przewodniczący Sejmiku śląskiego Stanisław Gmitruk oraz Wicemarszałek Stanisław Dąbrowa.

Inwestycje zaprezentował Wójt Gminy Opatów Bogdan Sośniak, a na spotkaniu obecni byli także starosta Henryk Kiepura, wicestarosta Maciej Biernacki, Przewodniczący Rady Gminy Opatów Witold Łacny, Henryk Sendal, Andrzej Schön Sołtys Iwanowic Dużych.

Uruchomienie inwestycji kanalizacyjnej podniesie standard życia mieszkańców oraz wpłynie na poprawę środowiska naturalnego. Zadanie obejmuje także otworzenie drogi asfaltowej na całej długości Iwanowic Dużych do ulicy Kościuszki w Opatowie. Zadanie to sfinansują wspólnie Gmina Opatów i Starostwo Powiatowe.