Marszałek w Napoleonie i Parzymiechach

20 Lipiec 2018

Na zaproszenie Starosty Henryka Kiepury w Powiecie Kłobuckim gościli przedstawiciele władz samorządowych Województwa Śląskiego, Przewodniczący Sejmiku Stanisław Gmitruk oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa.

Goście wspólnie ze Starostą Henrykiem Kiepurą odwiedzili Napoleon i Parzymiechy gdzie właśnie zakończona została inwestycja - budowa kanalizacji sanitarnej w tych miejscowościach. Zadanie zostało sfinansowane przez Urząd Marszałkowski (w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych) oraz z budżetu Gminy Lipie.

Wartość zadania to 5,8 milionów zł. Projekt przedstawiła zebranym Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch. Podniesienie poziomu życia mieszkańców oraz ochrona środowiska to rezultaty osiągnięte dzięki uruchomieniu tej inwestycji.

W spotkaniu udział wzięli także Wicestarosta Maciej Biernacki, radny Rady Powiatu Andrzej Cer, radna Rady Gminy Lipie Izabela Konc, Sołtys Napoleona Waldemar Trocha, Przewodniczący Rady Gminy Lipie Zbigniew Bystrzykowski. Trwają także prace nad opracowaniem dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej relacji Lipie, Napoleon, Parzymiechy.