do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Kultura, zwyczaje i tradycje regionu - Starostwo wspiera Koła Gospodyń

03 Luty 2020
kategoria:
Aktualności
 

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall podpisali w siedzibie Starostwa Powiatowego umowę ze Stowarzyszeniem Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich w Kłobucku, na realizację w bieżącym roku zadania publicznego pod nazwą: „Kultywowanie tradycji kół gospodyń wiejskich powiatu kłobuckiego”.

W ramach tego zadania, Stowarzyszenie RP KGW, które z sukcesem złożyło ofertę, w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych (NGO), podjęło się m.in. organizacji różnorakich prezentacji, przeglądów i innych przedsięwzięć tego typu, które na stałe, wysiłkiem pokoleń zaangażowanych mieszkanek powiatu, zostały wpisane do kalendarza kulturalnego naszego regionu. Stowarzyszenie będzie koordynowało, działania pań z różnych Kół Gospodyń Wiejskich, które służą pielęgnacji ludowej kultury i sztuki oraz lokalnych tradycji. Umowę w imieniu stowarzyszenia podpisały: Prezes Alicja Podgórska i Wiceprezes Janina Koślik.