ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Konwent Starostów Województwa Śląskiego i Małopolskiego

21 Wrzesień 2016

W dniach 16 i 17 września 2016 roku w Tomaszowicach odbył się Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego i Śląskiego, w którym uczestniczył Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

W czasie dwudniowych spotkań omawiano zmiany w zakresie prawa budowlanego i planowania przestrzennego, funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej oraz kierunki zmian w systemie edukacji. Prelegentami w poszczególnych blokach tematycznych byli Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza oraz Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak. W czasie panelu dyskusyjnego Starosta Henryk Kiepura, na wniosek Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kłobucku, poruszył kwestię systemowego niedofinansowania inspektoratów w powiatach ziemskich.