do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Powiat Kłobucki z zabrzańską fundacją chorób serca - dla zdrowia

20 Wrzesień 2016
kategoria:
Aktualności

Jedną z imprez towarzyszących tegorocznym XV Dniom Długoszowskim w Kłobucku, był uruchomiony w sobotę 17 września na kłobuckim rynku przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku punkt, w którym wszyscy chętni mogli wykonać bezpłatne badania m.in.: poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu, spirometrii a także skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad lekarskich kardiologa, pielęgniarek oraz rehabilitantki z Oddziału Rehabilitacji Chorób Serca i Naczyń Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Akcja została przygotowana przez Starostwo Kłobuckie, w porozumieniu z Fundacją Śląskie Centrum Chorób Serca z Zabrza kierowaną przez Alicję Chachaj. To jedna z cyklu imprez  uzgodnionych między samorządowcami Powiatu Kłobuckiego, a Fundacją ŚCCS w Zabrzu w ramach współpracy tych podmiotów, której od początku patronuje prof. Marian Zembala.

W akcji uczestniczyło również Stowarzyszenie Transplantacji Serca im. Zbigniewa Religi Koło Zabrze ze swym programem edukacji społecznej propagującej zdrowy tryb życia i upowszechniającej wiedzę z zakresu przeszczepów narządów oraz o zabrzańskim ośrodku transplantacyjnym.

Z kolei akcję „Dzień Dawcy Szpiku w Kłobucku” przeprowadziła polska komórka międzynarodowej Fundacji DKMS, zajmującej się m.in. tworzeniem bazy danych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych, rejestrując w godz. 13.00 do 18.00 potencjalnych dawców szpiku.

Powyższe akcje dzięki staraniom Starostwa, uzupełniły program współorganizowanych przez Powiat Kłobucki - Dni Długoszowskich, o unikalną ofertę działań z obszaru ochrony zdrowia.