do góry
Strona główna Aktualności

Konkurs ZIELONA PRACOWNIA PROJEKT 2017 - szkoły z naszego powiatu pośród zwycięzców

19 Kwiecień 2017
kategoria:
Aktualności

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął tegoroczną edycję konkursu „ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017”.

W konkursie wzięła udział  rekordowa liczba 132 prac. Z satysfakcją odnotowujemy, że projekty przygotowane przez Zespół Szkół Nr 3 z ulicy Skorupki w Kłobucku oraz Zespół Szkół w Krzepicach znalazły się pośród 28 zwycięskich, które zostały nagrodzone kwotą 6.500 zł. Jednocześnie laureaci mają prawo do udziału w konkursie „ZIELONA PRACOWNIA’2017”, w którym nagrodą jest dofinansowanie do wysokości 80% kosztów kwalifikowanych z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 30.000 zł. 20% kosztów kwalifikowanych zadania powinno zostać pokryte ze środków własnych lub pochodzących z wyżej wspomnianej nagrody finansowej  w konkursie „ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017.

Ocenie poddawany był przede wszystkim pomysł na zagospodarowanie pracowni - wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, a także różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Nagrodzone projekty, naszych powiatowych szkół miały nazwy:    
- „Eko- Geofizyczny świat” – program Zespołu Szkół Nr 3 ze Skorupki w Kłobucku       
- „Dziupla badacza” – program przygotowany przez Zespół Szkół w Krzepicach.

Gratulujemy sukcesy i życzymy zaangażowanym szkołom powodzenia w drugim etapie konkursu!

W piątek 21 kwietnia w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach wręczono nagrody zwycięskim szkołom. Załaczone zdjęcia wykonano podczas tej uroczystości.