do góry
Strona główna Aktualności

Posiedzenie Powiatowego Sztabu Kryzysowego

19 Kwiecień 2017
kategoria:
Aktualności
 

W związku z ekstremalnymi opadami śniegu, które wystąpiły w ciągu ostatniej doby w naszym regionie, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, zwołał w dniu dzisiejszym, tj. 19 kwietnia, posiedzenie Powiatowego Sztabu Kryzysowego.

Uczestnicy dokonali oceny zagrożeń w powiecie, spowodowanych ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w tym głównie opadami śniegu w ilości do 50 cm! Ze szczególną uwagą potraktowano aktualne meldunki z sieci drogowej w powiecie oraz liczne raporty o przerwaniu dostaw energii elektrycznej a w konsekwencji również wody bieżącej do domów mieszkalnych i zakładów pracy na terenie powiatu kłobuckiego.

W naradzie, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku uczestniczyli Starosta, Wicestarosta Maciej Biernacki, Członek Zarządu powiatu Krzysztof Nowak, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Atłasik z zastępcą, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Zbigniew Desperak z zastępcą, przedstawiciele Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Naczelnik Marian Szyiński i Andrzej Wystalski oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Andrzej Kucharczyk.

Na podstawie dotychczasowych meldunków i raportów ustalono, że aktualnie w powiecie ponad 15 000 mieszkańców jest pozbawionych dostaw energii elektrycznej i wody. Utrzymywana jest przejezdność na drogach na terenie powiatu, a powstające zaspy i zatory są usuwane na bieżąco. Straż pożarna przyjęła także 78 zgłoszeń o złamanych drzewach. Działania zostały podjęte przez wszystkie powiatowe służby już w nocy. Ustalono także, że wójtowie gmin w powiecie będą zdawali bieżące meldunki do Sztabu.

Starosta Kłobucki po zakończeniu posiedzenia Sztabu, udał się na rozmowy, do siedziby głównego dostawcy energii w regionie Tauron S.A. Oddział Częstochowa.