do góry
ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Konkurs „PRZYRODA POWIATU KŁOBUCKIEGO” rozstrzygnięty

30 Maj 2019
kategoria:
Aktualności
 

„PRZYRODA POWIATU KŁOBUCKIEGO”  to druga edycja konkursu o zasięgu powiatowym  dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku 28 maja 2019 r.

Celem jest rozwijanie  zainteresowań przyrodniczych, ale przede wszystkim poznanie przez młodzież urokliwych, ciekawych, rzadkich i nieznanych miejsc występujących na terenie naszego powiatu.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Pani Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku, Pani Maria Jasińska – członek Zarządu Okręgu LOP w Częstochowie, Pan Tomasz Paciepnik – prezes Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku, Pani Izabela Śledziona - wiceprezes Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku, Pani Małgorzata Chłąd – członek Zarządu Oddziału LOP w Kłobucku, Pani Barbara Syguda – przyjaciel Ligi Ochrony Przyrody oraz Pan Roman Sakowicz - przedstawiciel Nadleśnictwa w Kłobucku.

Pani Joanna Kulejewska i Pani Maria Jasińska w  swoich wystąpieniach podkreśliły, jak ważną funkcję w edukacji przyrodniczej i ekologicznej odgrywa organizowany przez nas konkurs. Wyraziły przekonanie, że zarówno wiedza jak i umiejętności zdobyte przez uczestników podczas przygotowywania się do konkursu pozostaną na zawsze w ich świadomości i zachęcą do odwiedzania miejsc  o dużych walorach przyrodniczych. Podziękowały nauczycielom za fachowe przygotowanie uczniów oraz za pracę w komisji konkursowej.

Organizatorami konkursu z ramienia Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku byli Pani Joanna Foszner i Pan Michał Zych – nauczyciele biologii orazPan Marek Tomza – nauczyciel informatyki.

Konkurs przebiegał w 2 etapach:

- I etap był częścią teoretyczną – uczniowie w określonym czasie rozwiązywali zróżnicowany komputerowy test wiadomości obejmujący 30 pytań;

- II etap to część praktyczna – zadaniem uczniów było rozpoznanie gatunków roślin i zwierząt, rezerwatów przyrody występujących na terenie powiatu na podstawie zdjęć prezentacji mulimedialnej.

W kategorii wiekowej klasy VII, VIII i oddziały gimnazjalne wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pankach, w Opatowie,  we Wręczycy Wielkiej, w Więckach,  w Rębielicach Królewskich, w Konieczkach oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 3 w Kłobucku. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 i Nr 3 w Kłobucku.

Wyniki konkursu w kategorii szkoły podstawowe – klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Wiktoria Pytel - Baran (SP nr 3 w Kłobucku)

II miejsce –Barbara Stępień (SP w Pankach)

III miejsce – Martyna Czyż (SP w Konieczkach)

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Parkitna (SP we Wręczycy Wielkiej), Natalia Grzyb i Martyna Mazur (SP w Pankach).

Wyniki konkursu w kategorii szkoły podstawowe – klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Pankach

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Jana Pawła II w Kłobucku

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Opatowie

Wyniki konkursu w kategorii szkoły ponadpodstawowe – klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Paulina Pytel (ZS nr 3 w Kłobucku)

II miejsce – Kamila Knopik (ZS nr 3 w Kłobucku)

III miejsce – Magdalena Łągiewka (ZS nr 2 w Kłobucku)

Wyróżnienia otrzymali: Julia Trzepizur, Katarzyna Koch, Magdalena Glajzner (ZS nr 3 w Kłobucku).

Wyniki konkursu w kategorii szkoły ponadpodstawowe – klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku

II miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Kłobucku

 

Gratulujemy sukcesów i serdecznie dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów. Dziękujemy komisji konkursowej za poświęcony czas i trud w przeprowadzeniu konkursów oraz uczniom i nauczycielom z ZS Nr 3, którzy pomogli organizatorom.

Sponsorami konkursu byli: Powiat Kłobucki, Nadleśnictwo Kłobuck, Zarząd Okręgu LOP w Częstochowie, Zarząd i Oddział LOP w Kłobucku.