do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Konferencja na temat „Wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka - wielość rozwiązań wspólnota celów”

17 Wrzesień 2019
kategoria:
Aktualności
 

W dniu 13 września 2019 roku w Sali sesyjnej Urzędu Miasta w Kłobucku  odbyła się Konferencja na temat :„WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU MAŁEGO DZIECKA - WIELOŚĆ ROZWIĄZAŃ WSPÓLNOTA CELÓW”. Konferencja została zorganizowana przez  Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Kłobucku oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku .

Konferencja adresowana była do szerokiej rzeszy odbiorców : dyrektorów przedszkoli, szkół,  żłobków, pracowników ośrodków pomocy społecznej, lekarzy pediatrów, położnych środowiskowych, pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych.

W konferencji udział wzięli Starosta – Henryk Kiepura i Wicestarosta – Zdzisława Kall.

Temat konferencji realizowali następujący prelegenci:

  1. dr Radosław Piotrowicz z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie z wykładem „Wczesna interwencja, wczesne wspomaganie rozwoju – interdyscyplinarne wsparcie dziecka i rodziny”;
  2. dr n. med. Andrzej Senderski z Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej i Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant medyczny firmy APD-Medical  z wykładem  „Dobry słuch i umiejętność słuchania – fundamentem sukcesu edukacyjnego, NEUROFLOW - Nowa metoda diagnostyki i terapii centralnych zaburzeń słuchu”
  3. dr n. med. Marek Kluszczyński, pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej z Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Troniny” z wykładem „Zespół Willego-Pradera – w aspekcie kompleksowego usprawniania”
  4. mgr Agnieszka Rożek, neurologopedia z Centrum Leczenia Zaburzeń OUN i Wspierania Rozwoju Dzieci „Kangur” w Katowicach z wykładem „Zaburzenia funkcji mowy u dzieci z niepełnosprawnościami”;
  5. mgr Małgorzata Orzeł, dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kłobucku z wystąpieniem  „Podstawy prawne i realizacja wczesnego wspomagania rozwoju w polskim prawie oświatowym. Zadania Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej jako wiodącego ośrodka koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczego w powiecie kłobuckim”;
  6. mgr Katarzyna Oziembała, mgr Dorota Radlak nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Borze Zajacińskim z wystąpieniem „Wczesne wspomaganie drogą do osiągnięcia dojrzałości szkolnej - planowanie pracy terapeutycznej z dzieckiem niepełnosprawnym i rodziną – przykłady dobrych praktyk w Publicznej Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim”.

Konferencja odbiła się szerokim echem w powiecie kłobuckim potwierdzając tym samym  potrzebę zgłębiania i propagowania tematu podejmowania wczesnych działań interwencyjnych, oddziaływań  terapeutycznych i wspomagającym rozwój małego dziecka oraz wspierających jego  rodzinę .

Konferencja swoim tematem realizowała jedno z zadań wiodącego ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego, którego funkcję w Powiecie Kłobuckim, w ramach programu rządowego „Za życiem”,  pełni Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kłobucku.

Konferencja na temat „Wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka – wielość rozwiązań wspólnota celów”

17 wrzesień 2019 22 zdjęć