do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

XIV Festiwal Folklorystyczny Powiatu Kłobuckiego

17 Wrzesień 2019
kategoria:
Aktualności

15 września 2019 roku w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się XIV Festiwal Folklorystyczny Powiatu Kłobuckiego organizowany przez Stowarzyszenie ,,PROM”, Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej.

W Festiwalu uczestniczyli Wójt Gminy Wręczycy Wielkiej Tomasz Osiński, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall, Radna Powiatowa Aneta Kiepura. Przy zapełnionej sali w Festiwalu uczestniczyło 14 Kół Gospodyń z Powiatu Kłobuckiego. Przedstawiono również cztery scenki obrzędowe w wykonaniu Wręczynek, Zagórzanek, Ługowiaków i Bieżenia. Komisja w składzie: Robert Garstka, Elżbieta Miszczyńska, Stefan Biela
po dłuższych obradach wyłoniła zwycięzców.

W I Kategorii Zespołów  Śpiewaczych I miejsce zajęli Grodzianie z Grodziska, II miejsce Wręczynki z Wręczycy, III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Zagórzanka z Kłobucka oraz Ługowianki z Władysławowa. Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

W II Kategorii Scenek Obrzędowych I miejsce zajęło – KGW Wręczyca Wielka, II miejsce KGW Bieżeń, III miejsce Zagórzanka z Zagórza oraz Ługowiacy z miejscowości Ługi Radły. Występowali również soliści – Krystyna Łopot, Robert Kubicki.

Cała uroczystość przebiegała w miłej muzycznej atmosferze. Było to święto tradycji, folkloru oraz integracji Kół Gospodyń i mieszkańców Powiatu Kłobuckiego.