do góry
Strona główna Aktualności

Konferencja „Odkryj swój talent” i Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w szkole na Zagórzu

28 Listopad 2017
kategoria:
Aktualności

Zespół Szkół nr 1 zorganizował w minionym tygodniu, dwie ważne imprezy, których znaczenie i zasięg przekroczyły progi tej placówki. W czwartek 23 listopada w szkole, w ramach  Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyła się konferencja „Odkryj swój talent”.

Swe referaty przedstawili podczas konferencji nauczyciele ze szkoły na Zagórzu. Zapoznali uczestników narady m.in. z zagadnieniami z zakresu aktualnych trendów w kształceniu zawodowym, roli jaką spełnia w tym procesie poziom kształcenia dostosowany do współczesnej rzeczywistości technicznej oraz kreowanie cech osobowości uczniów np. pasji i talentu. Przedstawili również szanse i możliwości dotyczące zatrudnienia absolwentów, ich sytuacji na rynku pracy, wynikające m.in. z jakości kształcenia oraz nadążania w szkoleniu za postępem technicznymi i związanymi z nim wyzwaniami współczesnego świata. Referaty do zebranych, wśród których znaleźli się m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Maciej Biernacki, dyrektorzy i nauczyciele akademiccy oraz ze szkół naszego i ościennych powiatów a także przedsiębiorcy, wygłosili nauczyciele szkoły na Zagórzu: Olga Biernacka, Iwona Rykała, Violetta Szlęzak, Marek Nogaj, Jacek Rudzki oraz przedstawiciel firmy specjalizującej się w obrabiarkach sterowanych komputerowo Paweł Matejak.

Jednocześnie na sali gimnastycznej, odbyły się zorganizowane przez szkołę, ogólnie dostępne  POWIATOWE TARGI EDUKACJI I PRACY.

Te i podobne przedsięwzięcia ustawicznie realizowane w placówce, dzięki inicjatywie i wysiłkom dyrekcji oraz kadry pedagogicznej szkoły na Zagórzu, przyczyniają się do osiągnięcia wysokiego poziomu kształcenia oraz do popularyzacji oferty szkoły pośród absolwentów szkół niższego szczebla.

Należy zauważyć, że w zakresie bazy dydaktycznej i sprzętowej oraz przygotowania swych absolwentów do zawodów związanych wykorzystaniem i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie (komputerowo), Zespół Szkół nr 1 na Zagórzu, jest aktualnie bezkonkurencyjny w regionie obejmującym kilka najbliższych powiatów.

Konferencja „Odkryj swój talent” i Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w szkole na Zagórzu

28 listopad 2017 30 zdjęć