do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Koncert młodych artystów z naszego powiatu

28 Październik 2019
kategoria:
Aktualności
 

Na zaproszenie organizatorów, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, w sobotę 27 października, zasiadł na widowni Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej, pośród słuchaczy koncertu pod nazwą  „Jesienny Koncert dla Sympatyków Kultury”.

Wykonawcami weekendowego koncertu byli młodzi artyści, rozwijający swoje uzdolnienia we Wręczyckim GOK-u. W programie koncertu znalazło się m.in. Studio Piosenki, w którym swoje możliwości zaprezentowali soliści, adepci warsztatów  piosenkarskich oraz tancerze z zespołów ćwiczących w GOK, zarówno tańczący taniec towarzyski jak i „break dance”.

Prawdziwą, zespołową gwiazdą koncertu była Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej, pod batutą Bartłomieja Piety oraz działający  w jej ramach zespół Mażoretek. Warto przy tym zauważyć, że zarówno orkiestra jak i mażoretki, wystąpili opromienieni niedawnym sukcesem na międzynarodowym festiwalu i konkursie orkiestr „Golden Sardana 2019”, który odbył się w Lloret del Mar koło Barcelony we wrześniu br. Obydwa zespoły zdobyły w konkursie najwyższe nagrody, a nagrodę specjalną dla najlepszego solisty, otrzymał młody saksofonista z wręczyckiej orkiestry – Karol Mastalerz.      

Koncert młodych artystów z naszego powiatu

28 październik 2019 2 zdjęć