do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.
Strona główna Aktualności

Kolejny wyjazd uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku na praktyki zagraniczne do Włoch

03 Lipiec 2024
kategoria:
Aktualności

Praktyki zawodowe to ważny etap kształcenia uczniów. Głównym celem jest pogłębienie wiedzy, ale też zweryfikowanie jej w różnych sytuacjach życia zawodowego i codziennego. Praktyki zagraniczne są motywacją do dalszego kształcenia i rozwijania swoich umiejętności.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku dla którego organem prowadzącym jest Powiat Kłobucki, po raz kolejny wyjechali do włoskiego Grottammare, aby odbyć dwutygodniowe praktyki w firmach na terenie pięknej Italii.  Urokliwa miejscowość przywitała ich ciepłymi promieniami słońca. Praktyki zostały współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus + w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Tym razem szkoła postawiła na 4 zawody: Technik Logistyk, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik ekonomista oraz Technik Mechanik profil CNC - łącznie 33 uczniów.

Tym razem przygoda w słonecznej Italii rozpoczęła się 5 maja 2024 i trwała 2 długie tygodnie. Część uczestników projektu została zakwalifikowana do wyjazdu już po raz drugi.

Nauka i zdobywanie doświadczenia  - taki był główny cel wyjazdu. Wiedza zdobyta w murach szkoły, musiała być wykorzystana tu i teraz, niejednokrotnie pod presją czasu. Starostwo Powiatowe w Kłobucku w szczególny sposób dba o rozwój bazy dydaktycznej dla zdobywania wiedzy i umiejętności swoich uczniów.

Oprócz praktyk uczniowie mieli okazję zwiedzić oliwiarnię prowadzoną przez piąte pokolenie rodziny Albertini, następnie starożytne Ascoli Piceno i jego słynne faszerowane oliwki, San Marino czy pobliskie San Benedetto. Odwiedzili też słynne we Włoszech Loreto i jego piękne Sanktuarium Santa Casa, które dla Włochów ma takie samo znaczenie jak dla Polaków Jasna Góra. Loreto to jeden z 4 Polskich cmentarzy wojskowych na ziemiach włoskich. Także i w tym roku uczniowie „kłobuckiej jedynki” zwiedzali Asyż i Rzym. W Watykanie uczniowie zwiedzili także Bazylikę św. Piotra oraz mieli okazję zobaczyć grób naszego Papieża Jana Pawła II.

Uczniowie wrócili bogaci o nowe doświadczenia i wiedzę, które na pewno wykorzystają w życiu.

Zarząd Powiatu Kłobuckiego gratuluje uczniom zrealizowania projektu praktyk we Włoszech.