do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka"

02 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

W niedzielę 29 kwietnia jubileusz 10-lecia działalności artystycznej obchodził Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka".

Grupa powstała w 2008 roku w Kłobucku, z inicjatywy ówczesnej Dyrektor MOK-u w Kłobucku Barbary Marszał- Kościelniak. Obecnie zespół liczy około 60 osób, podzielonych na 3 grupy wiekowe. Od początku istnienia zespołowi przewodzi instruktor - Karolina Skiba.

Zespół ma bogaty dorobek, na który składają się liczne przedstawienia oraz uczestnictwo w konkursach i przeglądach folklorystycznych. Jego zawsze  perfekcyjnie przygotowane programy artystyczne zachwycają  i pozostawiają w pamięci niezapomniane wrażenia.

W uroczystościach rocznicowych uczestniczył Wicestarosta Kłobucki Maciej Biernacki, który złożył na ręce Pani Karoliny Skiba podziękowania za kultywowanie tradycji polskiej, zaangażowanie, miłość do muzyki ludowej naszego regionu oraz za promowanie powiatu kłobuckiego.