ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Jubileusz Zespołu "Czeremcha"

12 Lipiec 2016

Jubileusz 10–lecia istnienia obchodziły Panie działające w Zespole "Czeremcha" z Parzymiechów, w Gminie Lipie. Obchody rocznicowe zespołu odbywają się w rocznicę 150–lecia działalności na ziemiach polskich Kół Gospodyń Wiejskich, z którymi członkinie „Czeremchy” aktywnie współpracują oraz 750-lecia wsi Parzymiechy.

W uroczystościach rocznicowych uczestniczył Starosta Henryk Kiepura, który złożył na ręce Pań z "Czeremchy" w imieniu swoim i nieobecnego z powodu choroby Przewodniczącego Rady Zbigniewa Pilśniaka podziękowania za kultywowanie tradycji polskiej, zaangażowanie, miłość do muzyki ludowej naszego regionu oraz za promowanie powiatu kłobuckiego. W jubileuszu udział wzięli również Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch, Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin oraz Przewodnicząca Rady Krajowej KGW Bernadetta Niemczyk.