do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Inwestycja za 4 mln złotych

29 Listopad 2019
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura uczestniczył 27 listopada w oddaniu  do użytku, po gruntownym remoncie, drogi powiatowej relacji Grodzisko-Libidza.

Starostwo Powiatowe pozyskało na to zadanie, dopłatę ze środków europejskich,  którymi dysponuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dotację w wysokości 202.000 zł przekazała też Gmina Kłobuck. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli też m.in.: Wicestarosta Zdzisława Kall, Członkowie Zarządu Powiatu Maciej Biernacki, Krzysztof Nowak i Józef Borecki, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński, radni Rady Powiatu oraz z gminy Kłobuck i Wręczyca Wielka, na czele z Przewodniczącymi Józefem Batógiem i Markiem Prubantem a także proboszczowie parafii Grodzisko i Libidza oraz miejscowy zespół „Grodzianki”.    

To kolejna inwestycja Powiatu Kłobuckiego, poprawiająca stan infrastruktury drogowej w powiecie oraz bezpieczeństwo i komfort ruchu drogowego dla mieszkańców i innych użytkowników dróg powiatowych.