IX Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kłobuckiego „ORLIK 2022”

21 Czerwiec 2022

W dniach 9-10 czerwca, na Kompleksie Boisk Sportowych przy Liceum w Krzepicach odbył się IX Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kłobuckiego „ORLIK 2022”.

Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Krzepicach oraz ULKS „Spartakus” Krzepice.

Zmagania piłkarskie uroczyście otworzył Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach Grzegorz Mastalerz. W pierwszym dniu rywalizacji sportowej udział wzięło 3 drużyny reprezentujące szkoły średnie z terenu powiatu kłobuckiego – Zespół Szkół nr 1 Kłobuck, Zespół Szkół nr 3 Kłobuck oraz gospodarze Zespół Szkół Krzepice.

Drugiego dnia zmagali się uczniowie Szkół Podstawowych. Udział wzięły drużyny z SP Przystajń, SP Zajączki Drugie, SP Krzepice, SP Opatów, SP, SP Truskolasy, SP Rębielice Królewskie. W drodze losowania zostały podzielone na 2 grupy i rozgrywały spotkania „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup zagrali w półfinałach, po których wygrani zmierzyli się bezpośrednio w finale. Zwycięzcą turnieju okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Krzepic, którzy po remisie 1 : 1, zwycięskiego gola zdobyli w dogrywce.

Najlepsze drużyny Turnieju otrzymały okazałe puchary i dyplomy, wszystkie uczestniczące zespoły nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnych piłek, a laureaci klasyfikacji indywidualnych – pamiątkowe statuetki i upominki. Trofea wręczali: Zdzisława Kall – Wicestarosta, Józef Borecki – Członek Zarządu Powiatu, Joanna Kulejewska – naczelnik Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Krzepicach Grzegorz Mastalerz.

Klasyfikacja końcowa Szkół Średnich:

• ZS nr 1 Kłobucku
  • ZS Krzepice
  • ZS nr 3 Kłobucku

Nagrody indywidualne:

• Najlepszy zawodnik – Bartosz Soluch (ZS nr 1 Kłobuck)
  • Najlepszy bramkarz – Piotr Paliwoda (ZS nr 3 Kłobuck)

Klasyfikacja końcowa Szkół Podstawowych:

• SP Krzepice
  • SP Opatów