III Powiatowa Prezentacja Tradycji Bożonarodzeniowych

17 Grudzień 2014

Impreza została zorganizowana przez Powiat Kłobucki, w bieżącym roku we współpracy z Gminą Przystajń oraz Radą Powiatową Kół Gospodyń Wiejskich w Kłobucku.

Liczni goście przeglądu mieli okazję podziwiać i degustować potrawy z szerokiego wyboru wyśmienitych tradycyjnych dań, zaprezentowanych na świątecznie zastawionych i udekorowanych stołach.

KGW, z każdej gminy naszego powiatu przygotowało własny stół. Swoje dzieła eksponowało też piętnastu przedstawicieli rękodzieła ludowego z naszego regionu.

W części artystycznej przygotowanej przez Gminę Przystajń występowały m.in. zespoły „Koniczynki” i „Lawenda”, orkiestra dęta z Przystajni oraz przedszkolaki z miejscowego przedszkola.

Oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców, gośćmi prezentacji byli m.in.: Artur Bramora – Poseł na Sejm oraz przedstawiciele lokalnych samorządów różnych szczebli, w tym: Stanisław Gmitruk – Radny Sejmiku Śląskiego, Henryk Kiepura – Starosta Kłobucki, Maciej Biernacki – Wicestarosta, Józef Borecki – Członek Zarządu Powiatu, Aneta Kiepura i Jerzy Kiepura – Radni Rady Powiatu, a także Wójtowie Gmin: Bożena Wieloch, Piotr Derejczyk, Henryk Mach, Bogdan Praski, Bolesław Świtała oraz Burmistrz Kłobucka – Jerzy Zakrzewski.