do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Fundusze europejskie dla przedsiębiorców

28 Wrzesień 2016
kategoria:
Aktualności

27 września przedsiębiorcy Powiatu Kłobuckiego uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym funduszy europejskich.

Zorganizowane przez Starostwo Powiatowe bezpłatne spotkanie prowadzili pracownicy Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa, Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic i Lokalnej Grupy Działania ”Zielony Wierzchołek Śląska” z Kłobucka. Spotkanie otworzył Starosta Henryk Kiepura.

W pierwszej części szkolenia uczestnicy zapoznali się z założeniami i zasadami Lokalnej Strategii Rozwoju, umożliwiającej przedsiębiorcom unowocześnianie produkcji i rozwój. Adriana Witkowska-Konieczny z ŚCP przedstawiła możliwości finansowania przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Poinformowała uczestników o wysokości kwot, jakie mogą otrzymać w poszczególnych działaniach oraz zasady uzyskiwania dotacji, szczególnie zwracając uwagę uczestników na elementy niezbędne do przyjęcia wniosków do rozpatrywania. Zebranym przedstawiono harmonogram poszczególnych działań konkursowych oraz formy pomocy oferowanej przedsiębiorcom przez Centrum przy pozyskiwaniu dotacji z puli funduszy europejskich.

Obecny na spotkaniu Wicestarosta Maciej Biernacki przypomniał uczestnikom o możliwości nieodpłatnego uzyskania w Starostwie Powiatowym w Kłobucku profilu zaufanego, niezbędnego przy składaniu wniosków drogą elektroniczną.

Trzecia część spotkania prowadzona przez Magdalenę Kmieć-Czekałę dotyczyła możliwości uzyskania dofinansowania na szkolenia i usługi doradcze dla firm w ramach działalności Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Przydatne odnośniki dotyczące dotacji z funduszy europejskich: