do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Zawodowcy Powiatu Kłobuckiego w pierwszej trójce województwa śląskiego!

27 Wrzesień 2016
kategoria:
Aktualności

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie pozwala na porównanie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, słuchaczy i absolwentów określonego typu szkół zawodowych w całym kraju, w zakresie kwalifikacji właściwych dla danego zawodu, niezależnie od systemu kształcenia.

Do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie mogli przystąpić:

  • uczniowie zasadniczych szkół zawodowych, techników, słuchacze szkół policealnych,
  • osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy,
  • osoby zdające egzamin zawodowy eksternistyczny oraz absolwenci.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie przeprowadzono w sesji od 30 maja do 4 lipca 2016 r.

W roku 2016 egzamin był przeprowadzony dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych i techników, słuchaczy szkół policealnych oraz absolwentów szkół, kwalifikacyjnych kursów zawodowych i zdających egzaminy zawodowe jako egzamin eksternistyczny. Do egzaminów zawodowych przystąpili uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, Zespołu Szkół Nr 2 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół w Krzepicach.

Według zestawienia obejmującego wyniki uczniów, zdawalność w powiecie kłobuckim wyniosła 89,5%, czyli jest to jeden z najwyższych wyników w województwie śląskim, gdzie średnia wyniosła 77,98 %.

Zdawalność wyniosła 100% w takich zawodach jak: betoniarz – zbrojarz, technik fryzjer, technik logistyk, technik mechanik i operator obrabiarek skrawających. Uczniowie naszych szkół bezbłędnie poradzili sobie z takimi przedmiotami jak: wykonywanie zabiegów fryzjerskich, zarządzanie środkami technicznymi podczas realizacji procesów transportowych, wykonywanie robót zbrojarskich i betoniarskich oraz użytkowanie obrabiarek skrawających.

Tegoroczne wyniki z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe pokazały, że opuszczający mury szkoły absolwenci poradzili sobie lepiej niż ich koledzy z innych rejonów. Jest to powód do dumy, jak również powód do dalszej wytężonej pracy na różnego rodzaju zajęciach zawodowych, by w kolejnych latach zdawalność naszych uczniów była nadal jedną z najlepszych w województwie śląskim.