Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

11 Kwiecień 2024

W dniu 9 kwietnia 2024 r. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kłobucku i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kłobucku przeprowadziły w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Do sprawdzenia wiedzy z zakresu m.in. szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej, organizacji i zadań OSP i PSP, przepisów przeciwpożarowych, sprzętu pożarniczego, ratownictwa medycznego a także tradycji i historii pożarnictwa przystąpiło łącznie 50 uczniów - zwycięzców eliminacji gminnych. Reprezentowali szkoły podstawowe ze Starokrzepic, z Aleksandrowa, Zajączek Drugich, Truskolas, Popowa, Zawad, Parzymiech, Lindowa, Panek, Lipia, Złochowic, Wręczycy Wielkiej, Iwanowic Dużych, Waleńczowa, Przystajni oraz Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, Zespołu Szkół w Krzepicach i Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku.

W trzech grupach wiekowych do rozwiązania były testy składające się z 40 niełatwych pytań, a finaliści dodatkowo musieli zmierzyć się odpowiedziami ustnymi przed członkami Jury.

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować nasz powiat na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów aż do finału centralnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Wśród gości powiatowego konkursu, znaleźli się m.in.: Starosta Kłobucki Zdzisława Kall, Wicestarosta Aneta Kiepura, Dyrektor Jacek Rudzki reprezentujący szkołę-gospodarza konkursu,  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Mariusz Gosławski oraz st. kpt. Kamila Pudło, reprezentujący Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Kłobucku i koordynujący konkurs dh Mariusz Koziński, dh Dariusz Pilśniak, przedstawiciel Nadleśnictwa Kłobuck oraz Andrzej Wystalski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

1. Natalia Patrzyk
  2. Bartosz Makles
  3. Borys Księżyk

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

1. Filip Głuch
  2. Piotr Matulka
  3. Radosław Koślik

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Kacper Treściński
  2. Mateusz Rokosa