Dobra współpraca Starostwa z Gminami na rzecz mieszkańców

09 Kwiecień 2024

Miło nam poinformować, że w związku z ogłoszonym konkursem przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego pt: ,,Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego 2024 r.’’ w wyniku weryfikacji większość OSP z Gmin powiatu kłobuckiego otrzymała  dofinansowanie na sprzęt złożony według wniosków.

Istotną tej idei i innych podejmowanych działań jest dbałość o życie, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kłobuckiego  oraz osób czasowo przebywających na naszym terenie.

W spotkaniu w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku uczestniczyli: Wiceminister Edukacji Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Henryk Kiepura, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, Starosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall, Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Aneta Kiepura, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku Andrzej Wystalski, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin powiatu kłobuckiego oraz Prezesi Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.