do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Dni otwarte w Zespole Szkół Nr 2 w Kłobucku

06 Marzec 2018
kategoria:
Aktualności
 

Wizyta w sklepie z artykułami dla dzieci, próba sił w roli prezesa firmy, a może nowa fryzura i własnoręcznie przygotowane rogaliki? Żeby doświadczyć tych i wielu innych atrakcji wystarczyło wybrać się na Dni Otwarte do szkoły przy 3 Maja 33.

Wszystko zaczęło się w czwartek 1 marca i potrwało również przez cały kolejny dzień. W tym czasie Zespół Szkół nr 2 w Kłobucku udowodnił, że Dni Otwarte w szkole mogą być naprawdę fantastyczną imprezą. Nawet trzaskający mróz nie zniechęcił odwiedzających, a przez szkołę przewinęło się dobrze ponad dwustu uczniów z całego powiatu kłobuckiego. W pierwszym dniu szkołę odwiedzili także przedstawiciele organu prowadzącego: Wicestarosta Maciej Biernacki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska.

Nic dziwnego, bo na miejscu czekała cała moc wrażeń. Tutaj zwyczajowa wycieczka po szkole zupełnie nie jest zwyczajna. Przede wszystkim przewodnikami potencjalnych kandydatów są uczniowie ZS 2, to oni oprowadzają po kolejnych pracowniach i opowiadają o samej szkole, o nauczycielach, a trudno o lepsze źródło. W salach czekają niespodzianki – od matematycznych zabaw z sudoku czy kostką Rubika, przez animowaną historię, degustację brytyjskich smakołyków, aż po symulację przedsiębiorstwa. Można było poczuć siłę rynku i dynamikę handlu jako pracownik dużej korporacji, można też było spróbować swoich sił w obsłudze kasy fiskalnej w zaaranżowanym sklepie. Na zainteresowanych czekały też ciekawostki ze stolarskiego świata, pracownia krawiecka, warsztaty fryzjerskie i kulinarne. Na te dwa wyjątkowe dni jedna z pracowni zamieniła się w kawiarenkę, gdzie na pełnych wrażeń gości czekała kawa, herbata i cudownie pachnące świeże drożdżówki oraz rogaliki, które wyszły spod rąk szkolnych adeptów sztuk kulinarnych.