do góry
ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Bieg pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w naszym powiecie

04 Marzec 2015
kategoria:
Aktualności

Na starcie biegu zorganizowanego przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, przy finansowym wsparciu Powiatu Kłobuckiego, stanęło ponad 130 uczestników. Rywalizację rozpoczęli o godz. 11:45, na rynku Kłobuckim, przy kościele Św. Marcina. Meta biegu była na ul. Zakrzewskiej w okolicach budynku Nadleśnictwa w Kłobucku. Tam też odbył się po biegu okolicznościowy piknik patriotyczny. Nagrody zwycięzcom biegu wręczali m.in. Starosta Kłobucki - Henryk Kiepura i Wicestarosta - Maciej Biernacki.

W godzinach popołudniowych, ci sami przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego, złożyli wiązankę kwiatów, przy budynku szkoły podstawowej w Borze Zajacińskim na terenie gminy Przystajń, pod tablicą poświęconą Stanisławowi Sojczyńskiemu „Warszycowi” - przedwojennemu nauczycielowi z naszego powiatu a także partyzantowi i żołnierzowi, który nie złożył broni po zakończeniu wojny, zostając symbolem podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego w naszym regionie.