do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim
Strona główna Aktualności

Bal Charytatywny dla Klub Dziennego Pobytu dla osób Niepełnosprawnych w Hutce

23 Wrzesień 2019
kategoria:
Aktualności

W 2018 roku Powiat Kłobucki uruchomił i całkowicie finansuje Klub Dziennego Pobytu dla osób Niepełnosprawnych w Hutce.

Jest to swoista opieka wytchnieniowa dla podopiecznych Klubu i ich rodzin.

13 września 2019 roku Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz Społeczny Komitet Wspierania Rehabilitacji Uczestników Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce zorganizował Bal Charytatywny 2019 roku.

Celem tego projektu było pozyskanie funduszy na wyjazd połączony z zabiegami rehabilitacyjnymi dla uczestników Klubu i ich rodzin do Polanicy Zdróju.

Uczestnicy Balu w sposób szczególny wykazali się ofiarnością, empatią oraz ogromnym zaangażowaniem w akcje charytatywną w postaci licytacji i pozyskiwania cegiełek.

Na ręce rodziców osób niepełnosprawnych przekazano czek na znaczna sumę pieniędzy 33.400.00 zł.

Społeczny Komitet w osobach: Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku składają serdeczne podziękowanie Uczestnikom Balu Charytatywnego oraz wszystkim, którym los osób pokrzywdzonych  jest bliski za ogromne wsparcie i wspólnie spędzone chwile.

W dniach 20-22 września 2019 roku podopieczni Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce oraz ich rodzice korzystając z funduszy pozyskanych na Balu Charytatywnym przebywali na wyjeździe rehabilitacyjnym w Polanicy Zdroju.

Wyjazd okazał się bardzo trafionym projektem. W pięknej, słonecznej scenerii uczestnicy korzystali z bogatego pakietu rehabilitacyjnego oraz z walorów turystycznych Polanicy Zdroju.

Pod hasłem ,,Nie można pomóc każdemu ale każdy może pomóc komuś” zapraszamy do wsparcia uczestników klubu. Nr konta 78 8248 0002 2001 0000 2525 0001 z dopiskiem ,, Pomoc dla Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce”.