Artyści zwiedzają Golgotę Jasnogórską wotywne dzieło Jerzego Dudy Gracza malarza polskiego

14 Październik 2021

W sobotę 9 października 2021 r. artyści, uczestnicy Pleneru Malarskiego „Powiat Kłobucki – Okno na świat” zwiedzili „Golgotę Jasnogórską” wspaniały cykl obrazów autorstwa Jerzego Dudy-Gracza, współczesnego artysty pochodzącego rodem z Częstochowy.  „Golgota Jasnogórska” to jego dar wotywny dla klasztoru na Jasnej Górze, który został poświęcony 8 września 2001 roku i zawisł ponad Kaplicą Matki Bożej, nad Salą Rycerską, przez którą prowadzi wejście do Golgoty. Została namalowana z okazji obchodów Jubileuszu Chrześcijaństwa i umiejscowiona w tzw. przybudówce nad Kaplicą Matki Bożej.

„Golgota Jasnogórska” jest dziełem bardzo przejmującym. Wzbudziła różnorodne emocje wśród uczestników pleneru. Artystów zachwycił kunszt malarski Mistrza, który sam określił "Golgotę" jako "najtrudniejszą pracę życia". To niezwykle fascynujące, jak podkreślali artyści, mieć możliwość zobaczenia dzieła, tym bardziej, że jako malarze, plastycy w pracy artystycznej wzorują się na mistrzach dawnych i współczesnych.