do góry
ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

2 miliony dla Powiatu Kłobuckiego

31 Maj 2019
kategoria:
Aktualności
 

Sukcesem zakończyły się starania samorządu Powiatu Kłobuckiego zmierzające do wpisania przebudowy drogi Grodzisko-Pierzchno-Libidza, na listę zadań do realizacji.

28 maja w Katowicach została podpisana umowa między Powiatem Kłobuckim a Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zadania kwotą 2 034 680 zł, ze środków unijnego funduszu EFRROW w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie, które stanowi 63,63% kosztu całego zadania, uzyskało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, w postępowaniu konkursowym, do którego zgłoszono kilkaset projektów z całego województwa.

Umowę podpisali Marszałek Jakub Chełstowski i Członek Zarządu Województwa Śląskiego Michał Woś, reprezentujący Śląski Urząd Marszałkowski oraz ze strony Powiatu Kłobuckiego Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wicestarosta Zdzisława Kall.

Tego samego dnia, podpisano też umowę z firmą REMOST Sp. z o.o. z Olesna - wykonawcą zadania, wyłonionym w przetargu nieograniczonym zorganizowanym przez Starostwo.  Przedstawiciele powiatu spotkali się też z Wójtem Gminy Wręczyca Wielka Tomaszem Osińskim, Burmistrzem Kłobucka Jerzym Zakrzewskim, Przewodniczącym Rady Gminy Markiem Prubantem, proboszczem miejscowej parafii, sołtysem w celu poinformowania o rozpoczęciu, tej ważnej lokalnej inwestycji.

Przebudowa, która rozpocznie się w najbliższych dniach, zgodnie z kontraktem, ma zostać ukończona do końca października br. Pełna wartość zadania to 3 629 466 zł. Udział w sfinansowaniu inwestycji zadeklarowały także Gminy Wręczyca Wielka i Kłobuck.