do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Worek medali KS Wojownik z Międzynarodowego turnieju Masters Mazovia Cup

26 Październik 2023
kategoria:
Sport
 

W dniach od 20 do 22 października blisko 727 uczestników z 58 klubów i 6 Państw rywalizowało 3 konkurencjach Taekwon-do na matach w Ciechanowie.

Na tym bardzo mocno obsadzonym turnieju grupa 22 zawodników Klubu Sportowego Wojownik pod okiem trenerów Artur Osuchowskiego i Macieja Frydrycha walczyła o medale i doświadczenie.

Nasz klub wypadł bardzo dobrze zdobywając 2 złote, 6 srebrnych i 12 brązowych medali w różnych kategoriach wiekowych.

Największe powody do radości miała Emilia Kielan (aktualna Mistrzyni Polski) oraz Mateusz Ciszewski który zdobyli złote medale w konkurencji walk w kategorii powyżej 61 kg i powyżej 65 kg. Dobre przygotowanie kondycyjne u Emilii oraz bardzo duża determinacja w walkach Mateusza dały im upragnione puchary prestiżowego Masters Mazovia Cup.

Na drugim stopniu podium w układach stanął Dominik Bujak debiutujący w tak dużych zawodach, który skromne doświadczenie nadrabia bardzo dużym zaangażowaniem i dodatkowym treningom których nie szczędził sobie w przygotowaniach do tych zawodów. Kolejnymi srebrnymi medalistami w walkach zostali Przemysław Kurzacz, Stefania Macherzyńska, Michalina Stefańska, Dominika Lubosz i Kamila Świącik. Przemek i Stefania przyzwyczaili nas już do świetnej dyspozycji i już na stałe są w „czubie” prestiżowych turniejów. Natomiast dla Michaliny, Dominiki, i Kamili wejście do finałów tak prestiżowego turnieju to na chwile obecną  największy sukcesów w ich karierze.

Bardzo nas cieszą również brązowe medale w najbardziej obsadzonych kategoriach wagowych np. w 62 kg juniorów gdzie Mikołaj Stępień stoczył ogrom ciężki pojedynków aby wydrzeć sobie miejsce na podium. Świetnie taktycznie walczyła Natalia Kulej zdobywając medale zarówno w kategorii juniorskiej jak i seniorskiej pokonując świetnymi kontratakami przeciwniczki wyższe od siebie o półtorej głowy. Bardzo dobrze zaprezentował się powracając po kontuzji Hieronim Cajler który po wygranych dwóch pojedynkach uplasował się na 3 miejscu podium w walkach ulegając tylko zwycięzcy kategorii reprezentantowi Ukrainy. Świetnie walczyła Nadia Soboniak która pokazała bardzo dużo dobrych dynamicznych akcji i po świetnych wszechstronnych walkach wywalczyła brązowy medal.

Ogromnego pecha miał świetnie walczący tego dnia Sebastian Grzeliński w drugim swoim pojedynku o wejście do strefy medalowej doznał kontuzji barku która uniemożliwiła mu kontynuacje walk.

Na podium stanęli również Aleksander Tukaj, Jakub Szleper, Maria Strzelczak, Piotr Włodarek oraz Zoja Mailina.  W takich chwilach oczywiście nie zapominamy o tych osobach które otarły się o podium dając ogrom zdrowia i zaangażowania w walkach. Aleksandra Olczyk, Arkadiusz Kielan, Krystaian Rychter dali z siebie wszystko i wracają ze sporym doświadczeniem które zaowocuje w przyszłości.

Na końcu tego krótkiego sprawozdania chciałbym podziękować naszym czarnym pasom;  Stefani Macherzyńskiej, Natalii Kulej i Aleksowi Tukajowi którzy bardzo nam pomogli sekundując wiele walk młodszych kolegów i wspierając nasz duet Trenerski kiedy jednocześnie na kilku planszach walczyli nasi zawodnicy.

Bardzo dziękuje również Zuzannie Tomczyk która reprezentowała nas jako sędzia na tym turnieju.

Nasze sukcesy nie były by również możliwe bez wsparcia Powiatu Kłobuckiego oraz Gminy Kłobuck, Miedźno, Wręczyca Wielka oraz Opatów.

Niesamowitym wsparciem są również firmy które pomagają nam utrzymać naszą otwartą 24h na dobę sale czyli: PHU Przemko, Kilmat Komfort, Ośrodek Rehabilitacji „TRONINY” , Królleski Burger, Ekoplast oraz Stacja Demontażu pojazdów „KORAL”.

Wielkie Taekown za wasze wsparcie.