do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Worek medal KS Wojownik z Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do w Rybniku

09 Czerwiec 2021
kategoria:
Sport
 

5 czerwca 2021 roku w Rybniku blisko 300 zawodników z 12 klubów makroregionu Śląsko-Małopolskiego brało udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (turniej rankingowy systemu sportu dzieci i młodzieży) oraz Juniorów Młodszych.

5 czerwca 2021 roku w Rybniku bisko 300 zawodników z 12 klubów makroregionu Śląsko-Małopolskiego brało udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (turniej rankingowy systemu sportu dzieci i młodzieży) oraz Juniorów Młodszych.

Oczywiście nie mogło zabraknąć mocnej reprezentacji KS Wojownik która liczyła aż 40 zawodników, 2 sędziów (Zuzia Tomczyk, Kacper Sas), trenera Artura oraz naszego super Kierowcy Pana Roberta (z najlepszej Firmy transportowej w Powiecie Center Travel Waldemar Pikiel).

To już kolejny weekend gdzie nasi zawodnicy przyzwyczaili nas do wspaniałej formy i skuteczności medalowej której owocem było aż 27 krążków

Dokładnie nasi Taekwondocy zdobyli aż 9 złotych, 7 srebnych,11 brązowych medali oraz 26 punktów systemu sportu młodzieżowego (łącznie rok 2021 zamkniemy z liczbą 116 punktów prestiżowego ministerialnego systemu sportu młodzieżowego). Cieszy mnie bardzo fakt że zdobyliśmy medale w każdej z rozgrywanej konkurencji Taekwon-do (układy, walki i techniki specjalne).

To tyle jeśli chodzi o statystyki, punkty, medale… bo tak naprawdę dla każdego z naszych 40 zawodników te zawody były inne.

Dla jednych w końcu upragniony medal po wielu ciężkich treningach wzlotach i upadkach. Dla innych potwierdzenie mocnej dyspozycji i czas odcinania kuponów od wieloletnich treningów zaangażowania w szlifowanie swojego sportowego rzemiosła. Dla jeszcze innych 5 czerwca nie był najlepszym dniem, i mimo że pracy było sporo nie udał się nam jej przekuć na medal.
Ale i takie chwile muszą być w życiu sportowca, bo sport to życie a w nim nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Cytując klasyka „nie ważne jak mocno uderzasz, ważne jest ile jesteś wstanie przyjąć ciosów od życia, wstać i iść dalej do przodu”. Mocno wieże że wszystkie dotychczasowe, wcześniej wspomniane wzloty i upadki uczynią nas wszystkich silniejszymi, bardziej charakternymi wojownikami zarówno na macie jak i poza nią. Więc skracając „głowa do góry, nawet po najgorszej zimie zawsze przychodzi wiosna”.

Standardowo poniżej składam podziękowania dla wszystkich osób które są z nami na dobre i na złe bo KS Wojownik to nie JA, nie TY, tylko MY !!!

Kochani zawodnicy wielkie Taekwon dla was, jesteście naprawdę niesamowici, wasza postawa jest godna naśladowania na każdym kroku. Podziękowania kieruję również do rodziców, dziękuję za wspieranie pasji swoich dzieci i pomoc w życiu codziennym oraz funkcjonowaniu naszej drugiej rodziny "KS WOJOWNIK”. Wdzięczność należy się także wszystkim trenerom i pomocnikom instruktorów KS Wojownik (Karolina Górecka, Agnieszka Tkacz, Agnieszka Cichoń, Olga Kluba, Maciej Frydrych) , to dzięki wam i waszej ciężkiej pracy rodzą się obecni mistrzowie.

Wielkie Taekwon dla Samorządów Powiatu Kłobuckiego oraz Gminy Kłobuck, Opatów, Miedźno, Wręczyca Wielka dziękujemy że dla was Taekwon-do i zawodnicy z waszych ziem mogą liczyć
na wasza pomoc.

Kolejne sportowe święto za nami ale już spoglądamy w kierunku nowych nadchodzących wzywań ... Trzymajcie kciuki.