Wojownik III Klubem na Pucharze Europy

19 Czerwiec 2017
kategoria:
Sport

Lublin stał się na cztery dni sportową stolicą europejskiego Taekwon-do. Od 9 do 11 czerwca na matach Hali Sportowej Globus w Lublinie, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Dzieci i Kadetów oraz VIII Puchar Europy Taekwon-do Juniorów i Seniorów.

Pierwsi do boju ruszyli najmłodsi, łącznie 370 startujących dzieci 10-12 lat i kadetów 12-14 lat. Zawodnicy i zawodniczki reprezentowali 15 państw i 51 klubów. Kłobuckiego Wojownika reprezentowali Oliwia Romanska, Gabriel Grabek oraz Bartosz Kurzacz. Zawodnicy pomimo, iz od niedawna startują w zawodach pokazali się naprawdę dobrze. Cała trójka startowała zarówno w walkach jak i w układach. Najwyzsza lokatę zajął Gabriel Grabek zdobywając brązowy medal w konkurencji układów formalnych. Oliwia wygrała jedną walkę przed czasem. Dla całej trójki start ten przyniósł niezwykłe doświadczenie, które na pewno będzie procentowało na kolejnych turniejach.

Dzień pózniej rozpoczęły się zmagania VIII Pucharu Europy Taekwon-do Juniorów i Seniorów. Startowało w sumie 379 zawodników z 22 krajów i 66 klubów. O rozmachu tej imprezy może świadczyć m.in. fakt, że zatrudnionych było 188 sędziów.

Do Lublina pojechało 9 Wojowników: Maciej Frydrych, Dawid Gałuszka, Hubert Gloc, Kinga Kantor, Aleksandra Koszczyk, Mateusz Pawłowski, Kacper Psuj, Kacper Sas, Tomczyk Zuzanna. Medale brązowe zdobyli Kinga Kantor (walki do 60 kg kolorowych pasów), Ola Koszczyk (walki do 60 kg stopni mistrzowskich ), Hubert Gloc (walki do 50 kg). Ponadto z medalami wrócili zawodnicy walczący w drużynach: czarnych pasów kobiet (O. Koszczyk, Z. Tomczyk) oraz czarnych pasów mężczyzn (K.Psuj, H.Gloc, M.Frydrych). Drużyna kolorowych pasów mężczyzn w walkach zdobyła medal srebrny (w skład druzyny wchodzili K.Sas, M.Pawłowski, D.Gałuszka). Srebrne medale indywidualnie zdobyli Dawid Gałuszka (walki do 56 kg) oraz Maciej Frydrych (walki do 62 kg). Największym sukcesem tego turnieju, a jednocześnie największą niespodzianką było zdobycie Pucharu Europy w walkach do 68 kg w konkurencji kolorowych pasów przez Kacpra Sasa. Kacper stoczył bardzo ciężkie pojedynki, a w finale spotkał sie z zawodnikiem z Warszawy.

Dla Klubu Sportowego Wojownik był to turniej wielu emocji oraz niespodzianek. W klasyfikacji punktowej juniorów klub uplasował się na trzecim miejscu w Europie, co jest olbrzymim sukcesem. Wdrożony na początku roku system treningowy trenera Artura Osuchowskiego połączony z ciężką pracą zawodników oraz dużym zaangazowaniem rodziców przynosi oczekiwane rezultaty. Ekipa Juniorów z Wojownika zaliczyła podium w najważniejszych turniejach tego sezonu (1 miejsce Puchar Polski i Grand Prix Polski, 2 miejsce Mistrzostwa Polski oraz 3 miesce Puchar Europy). Ich zaangażowanie i praca pokazują jak z Klubu mieszczącego się w 12 000 miejscowości stworzyć nie tylko krajową ale już międzynarodową potęgę.