do góry
ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Tenisiści stołowi Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku mistrzami rejonu częstochowskiego i IX drużyną Mistrzostw Śląska

25 Listopad 2015
kategoria:
Sport

Angelika Pawlica i Karol Wydmuch z kłobuckiego Zespołu Szkół nr 1 zostali indywidualnymi mistrzami rejonu częstochowskiego Szkolnego Związku Sportowego szkół średnich.

Kłobuccy pingpongiści w znakomitym stylu zwyciężyli także w klasyfikacji drużynowej. O awansie zadecydowało zwycięstwo w finale 5-setowego pojedynku Karola Wydmucha z Piotrem Cierpiałem z LO Sienkiewicza.

Na wspólny sukces zapracowali także Adrian Komor zajmując wysokie 4. miejsce i Patryk Ryng – 7 miejsce, co dało awans do Mistrzostw Śląska. W zawodach startowały najlepsze 3 – osobowe drużyny szkolne, wyłonione w mistrzostwach powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i miasta Częstochowy.

Oprócz indywidualnych i drużynowych zwycięzców z Zespołu Szkół nr 1 dobrze zaprezentowały się także dziewczęta z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku, które wywalczyły 2. miejsce w składzie: Patrycja Mazurkiewicz, Martyna Michalak i Monika Bebłot. Na 3 pozycji uplasowały się dziewczęta z ,,jedynki” w składzie: Angelika Pawlica, Klaudia Pelka i Patrycja Tracz.

W finale Drużynowych Mistrzostw Śląska rozegranych w sosnowieckiej hali mosir-u 19 listopada 2015 r. rywalizowało 16 najlepszych szkół, w tym pingpongiści Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, którzy wywalczyli 9 miejsce.

Grudzień będzie bardzo bogaty dla sympatyków celuloidowej piłeczki, ponieważ odbędzie się najważniejsza dwudniowa impreza: mistrzostwa powiatu zaplanowane na 11 i 12 grudnia, mikołajkowe turnieje w Truskolasach, Krzepicach, Lipiu i Pankach oraz najliczniejszy i najstarszy XIV turniej w Kłobucku, a już w nowym roku rozpocznie się XII regionalne grand prix Krzepic, wszystkie te imprezy są współfinansowane z budżetu powiatu kłobuckiego informuje prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorz Garbaciak. Zapraszamy do aktywnego udziału.