do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Medale kłobuckich tenisistów stołowych w Wigilijnym Turnieju w Żorach

14 Styczeń 2019
kategoria:
Sport
 

Karol Świąć zwyciężył w XX Międzywojewódzkim Wigilijnym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Żorach w kategorii młodzik, srebrne medale wywalczyli Alicja Gruca i Wiktor Skwarczyński w kadetach a brązowy Maja Bladocha w młodziczkach.

Na piątym miejscu uplasowała się Zuzanna Pawełczak a w przedziale 9 – 12 w swoich kategoriach: Bartosz Kocik, Cezary Kupczyk, Tomasz Drzazga, Oliwier Wojtasik i Jan Jędryszczak. Łącznie w turnieju rywalizowało 246 młodych pingpongistów w 12 kategoriach wiekowych a wśród nich tenisiści OSiR-u Kłobuck. Turniej odbył się 28 grudnia 2018 r. Okazałe puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczał prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego Robert Wielgosz, prezydent Żor Waldemar Socha, dyrektor MOSiR Arkadiusz Stanula oraz inicjator turnieju – były poseł Karol Łużniak. Jubileuszowa edycja turnieju urozmaicona była pokazowym występem umiejętności tenisowych  w wykonaniu Jarosława Tomickiego i Jakuba Perka – zawodników rozgrywek I ligi tenisa stołowego. Wszystkim zawodnikom turnieju organizatorzy stworzyli możliwość uczestniczenia w konkursie z nagrodami.

Obszerna relacja była w telewizji Katowice, gdyż jest to tradycyjnie od 20 lat rozgrywany mocno obsadzony zawodnikami ze Śląska i ościennych województw turniej kończący rok.

Po zasłużonym świąteczno – noworocznym odpoczynku rozpoczynamy treningi, gdyż wielkimi krokami zbliżają się współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego  które odbędą się 31.01 i 28.02 w Krzepicach oraz Drewtex Grand Prix Krzepic zaplanowane na 2.02, 2.03, 16.03 i 30.03.2019 r. – informuje prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorz Garbaciak.